W dniu dzisiejszym w murach Muzeum ok godziny 11.00 nastąpiło rozstrzygnięcie konkurs plastycznego dla przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych pt.: „Szlakiem Andersa z Misiem Wojtkiem”. Konkurs zorganizowany został z inicjatywy Klubu Gazety Polskiej w Krośniewicach oraz Stowarzyszenia Patriotycznego im. Gen. Władysława Andersa w Krośniewicach przy współudziale Starostwa Powiatowego w Kutnie oraz Muzeum im. Jerzego Dunin-Borkowskiego w Krośniewicach. Patronat honorowy objęli: Senator RP - Przemysław Błaszczyk, Starosta Kutnowski - Daniel Kowalik, Instytut Pamięci Narodowej Odział w Łodzi, Burmistrz Krośniewic – Katarzyna Erdman oraz Radni Powiatu Kutnowskiego – Tomasz Walczewski i Tomasz Marciniak. W wyznaczonym regulaminowo terminie wpłynęło aż 90 dzieł plastycznych, w tym 7 wykonanych przez przedszkolaków. Tak duża liczba prac sprawiła, że reprezentacja komisji w składzie: Sławomir Selder – Klub Gazety Polskiej w Krośniewicach, Jadwiga Dzikowska –Stowarzyszenie Gen. Wł. Andersa, Magdalena Kucharska – Urząd Miejski, Aleksandra Dudkiewicz – Biuro Senatora Przemysława Błaszczyka, Tomasz Marciniak – Starostwo Powiatowe oraz Ksenia Stasiak – Muzeum im. J. Dunin-Borkowskiego, nie miała łatwego zadania. Po długich i burzliwych obradach postanowiono w kategorii szkół podstawowych przyznać 3 pierwsze miejsca oraz po dwa wyróżnienia. W kategorii przedszkoli wyróżniono miejsca I-III, a pozostałym uczestnikom przyznano wyróżnienia. W prace komisji wkradł się drobna pomyka i po weryfikacj przyznaliśmy 2 drugie miejsca w kategorii klas VI-VIII. Wyniki konkursu uległy  więc drobnej zmianie. Za pomyłkę przepraszamy. Wyniki konkursu:
W kategorii przedszkoli:
I miejsce – Hanna Jakubczyk – Miejskie Przedszkole w Krośniewicach
II miejsce – Marta Bielecka – SP. im. Wł. Andersa w Nowem
III miejsce – Piotr Kaczmarek - SP. im. Wł. Andersa w Nowem
Wyróżnienia: Szymon Urbański , Wiktoria Kędzierska, Zuzanna Józefowicz i Marcel Hartwich
W kategorii klas I-III:
I miejsce – Nadia Jędrzejczak – SP. im. Wł. Andersa w Nowem
II miejsce – Nikola Wrzywkow – SP. im. M. Butler w Ostrowach
III miejsce – Igor Król - SP. im. Wł. Andersa w Nowem
Wyróżnienia: Amelia Święcka i Eryk Głydziak
W kategorii klas IV-V:
I miejsce – Adrian Dopieralski – SP. nr. 1 w Krośniewicach
II miejsce –  Karol Jóźwiak - SP. nr. 1 w Krośniewicach
III miejsce – Laura Kaźmierczak SP. nr. 1 w Krośniewicach
Wyróżnienia: Piotr Lewandowski  i Maja Stock
W kategorii klas VI-VIII:
I miejsce – Kamil Michalak – SP. nr. 1 w Krośniewicach
II miejsce – Antonina Wenerska – SP. im. M. Butler w Ostrowach i Malwina Włodarczyk – SP. nr. 1 w Krośniewicach
III miejsce – Gabriela Szadkowska - SP. im. M. Butler w Ostrowach
Wyróżnienia: Natalia Pietrzak i Jan Więtczak

Nagrody rzeczowe i dyplomy zostaną wręczone w dniu 16.09. 2022 r. podczas imprezy plenerowej „Dzień Bohaterów”. Wszystkim uczestnikom i nagrodzonym serdecznie gratulujemy i zapraszamy do udziału w następnych edycjach.

IMG 20220628 110723

IMG 20220628 111403