W dniu wczorajszym na skwerku miejskim w Krośniewicach odbyła się pierwsza w tym roku edycja radiowego programu „Z Victoria na wycieczkę”, zorganizowanego przez radio Victoria. Los chciał, że już na samym początku wakacji ekipa radiowa zawitała właśnie do Krośniewice. Celem wizyty była promocja Muzeum im. Jerzego Dunin Borkowskiego oraz samego miasta. Podczas nagrania plenerowego, chwile po godzinie 10.00, krótkiego wywiadu udzieliła Dyrektor naszego muzeum Pani Ksenia Stasiak. Podczas audycji przedstawiła  słuchaczom najważniejsze osoby związane z Krośniewicami m.in. : Władysława Andersa, Rajmunda Rembielińskiego, Mieczysława „Rysia” Trojanowskiego oraz Władysława Dunin-Borkowskiego. Pokrótce wymieniła również ciekawe miejsca związane z naszym miastem m.in. „Andersówkę”, pałac Rembielińskich, kościół parafialny, dawny cmentarz żydowski, pomnik Władysława Andersa czy budynek naszego Muzeum. Drugie antenowe wejście miało miejsce o godzinie 10.40.  Podczas kilkuminutowego wywiadu pracownik muzeum Pan Przemysław Gosik opowiedział o zbiorach muzealnych i przedstawił postać naszego patrona i jego rodziny. Na koniec ponownie głos zabrała Pani Ksenia Stasiak, która zaprosiła wszystkich słuchaczy na wernisaż wystawy „Sztuka wojny. Tajemnice zaklęte w orężu”, który odbędzie się 2 lipca o godzinie 15.00 w salach naszego muzeum. Goścmi programu byli również przedstawiciele Urzędu Miasta i GCKSiR w Krośniewicach, którzy opowiedzieli o rozwoju miasta, oraz zbliżających się imprezach.

Link do wywiadu:

IMG 20220623 105226