Szanowni Państwo!
W nadchodzącym roku przypada 80 rocznica wybuchu II wojny światowej. Dla naszej ojczyzny i jej mieszkańców był to okres wyjątkowo tragiczny i ciężki.
Pragnąc upamiętnić i przybliżyć te wydarzenia nasze muzeum przygotowuje wystawę czasową pt:
"Krośniewice i mieszkańcy Krośniewic w okresie II wojny światowej."

Dyrekcja i pracownicy muzeum zwracają się z prośbą do mieszkańców o pomoc w przygotowaniu tego wydarzenia. Jeśli ktoś posiada jakiekolwiek pamiątki związane z tym okresem (zdjęcia, dokumenty, umundurowanie, stroje, znaczki i odznaki, obrazy, rzeczy osobiste i codziennego użytku oraz elementy uzbrojenia) prosimy o pilny kontakt z muzeum - osobisty lub telefoniczny (nr telefonu : 24 252 33 47)
Prosimy o udostępnienie tych pamiątek na czas trwania wystawy. Jej otwarcie planowane jest na dzień 1 września 2019 roku.

Apel kierujemy do wszystkich osób związanych z Krośniewicami: jego stałych mieszkańców, osób mieszkających kiedykolwiek w Krośniewicach a dziś rozsianych po różnych częściach świata oraz do kolekcjonerów, którzy posiadają w swoich rękach materiały dotyczące naszego miasta z okresu II wojny światowej.

Pomóżmy odtworzyć i przybliżyć historię Krośniewic z okresu kampanii polskiej 1939 roku oraz czasu okupacji.