W ostatni piątek 26 kwietnia 2019 r. w Muzeum im. Jerzego Dunin-Borkowskiego w Krośniewicach odbyło się podsumowanie Konkursu Plastycznego "Na najpiękniejszą Pisankę Wielkanocną".

W konkursie plastycznym wzięło udział ponad 50 dzieci: przedszkolaki oraz uczniowie klasy I-IV szkół podstawowych z terenu gmin Krośniewice oraz Ostrowy

Laureaci otrzymali m.in. gadżety przygotowane przez Starostwo Powiatowe w Kutnie, gry planszowe, itp. Fundatorem nagód był Starosta Kutnowski oraz Tomasz Walczewski i Ewa Stolarczyk. W uroczystym rozdaniu uczestniczyli: p.Tomasz Walczewski, p.Ewa Stolarczyk i p.Ksenia Stasiak - dyrektor muzeum w Krośniewicach.

Uczniowie, rodzice i opiekunowie zebrani w salach muzeum, po części oficjalnej, wzięli udział w pokazie filmu pt: “Królewski sen. Muzeum utracone” związanego z historią naszej Ojczyzny.

Wszystkim laureatom i uczestnikom muzeum składa gratulacje - zaś fundatorom nagród - serdeczne podziękowania.

konkurspisanki1

konkurspisanki2