Udział w WOŚP

W niedzielę 14 stycznia odbył się 26. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W  tej największej imprezie charytatywnej wzięła udział też nasza placówka. W tym roku stoisko Muzeum im. Jerzego Dunin- Borkowskiego zostało usytuowane wśród wielu innych  w Kutnowskim Domu Kultury. Wszyscy odwiedzający mogli pograć w gry historyczne m.in.: "Bitwę Łódzką 1914", "Kolejkę" czy "Reglamentację". Największą popularnością cieszyła się kultowa "Kolejka" - gra przypominająca czasy PRL-u i zmagania zwykłych obywateli z zaopatrzeniem w podstawowe produkty. Dziękujemy Organizatorom za możliwość udziału w tej akcji.

Mieszkańcy Krośniewic oraz dzieci i młodzież szkolna będzie mogła zapoznać się z tą oraz innymi ciekawymi grami podczas ferii zimowych.  W pierwszym tygodniu, w ramach festiwalu gier, Muzeum im. Jerzego Dunin- Borkowskiego udostępni szereg gier historycznych   - planszowych oraz karcianych.

wośp 1 wośp 2 wośp 3