15 października 2017 roku mija 75. rocznica likwidacji getta w Krośniewicach. Z tej okazji Muzeum im. Jerzego15 p Dunin-Borkowskiego w Krośniewicach zaprasza na wystawę pt.: „Zagłada żydowskich miasteczek” wypożyczoną z Oddziału Instytutu Pamięci Narodowej – Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu w Łodzi.

Wystawie tej towarzyszyć będzie ekspozycja czasowa pt.: „Żyli wśród nas – utracona mniejszość” ze zbiorów Muzeum w Krośniewicach, Muzeum Regionalnego w Kutnie i Archiwum Państwowego w Płocku Oddział w Kutnie, nawiązująca do życia ludności pochodzenia żydowskiego w Krośniewicach oraz do ich tragicznego końca w okresie II wojny światowej.

Wernisaż wystawy odbędzie się 10 października 2017 roku, o godz. 12.00, w siedzibie Muzeum. Słowo wstępne i krótki wykład wygłosi przedstawiciel łódzkiego oddziału IPN p. Paweł Kowalski. Wystawa będzie czynna do 20 listopada 2017 roku.

Serdecznie zapraszamy!