W ramach upamiętnienia 75. rocznicy likwidacji getta w Krośniewicach Muzeum im. Jerzego Dunin-Borkowskiego wraz z Zespołem Szkół nr 1 w Krośniewicach podjęli wspólną akcję uporządkowania cmentarza żydowskiego przy ul. Poznańskiej. Przy dużym zaangażowaniu pracowników Urzędu Miejskiego w Krośniewicach, którzy zadbali o odpowiednie przygotowanie terenu i sprzyjającej pogodzie przedsięwzięcie zostało sprawnie przeprowadzone.

W środowe popołudnie, 4 października 2017 roku, grupa uczniów klas II B i III B gimnazjum oraz II klasy humanistycznej liceum - pod opieką p. Renaty Bulewicz-Garstki, p. Julity Szczepankiewicz oraz p. Tomasza Szczygła, udała się na miejsce porządkowania. Sprzątanie poprzedziła krótka lekcja dotycząca historii cmentarza oraz zwyczajów funeralnych obowiązujących w judaizmie, przygotowana przez pracowników Muzeum w Krośniewicach.

Na podsumowanie akcji zorganizowane zostało ognisko, którego inicjatorem i fundatorem była pani Julianna Barbara Herman - burmistrz Krośniewic.