plakata_a_sapinskaAgnieszka Sapińska urodziła się w Łęczycy w 1973 r. z dziecięcym porażeniem mózgowym. Mieszkała z rodzicami i bratem w Piątku. Obecnie jest szczęśliwą mężatką i mieszka w Łodzi.

Swój sposób na życie odnalazła w twórczości malarskiej. Z powodu niepełnosprawnych rąk maluje trzymając pędzel w ustach. Używa tempery, akwarel i farb olejnych. Swoje prace prezentowała na wielu wystawach w kraju i zagranicą (m.in. Piątku, Kutnie i Płocku, Warszawie, Łodzi i Budapeszcie). Należy do Światowego Zrzeszenia Artystów Malujących Ustami i Nogami z siedzibą w Liechtensteinie - AMUN.

Sama artystka mówi o sobie:

W malarstwie znalazłam sposób na życie. Stało się moim hobby, a jednocześnie jest oderwaniem od szarej rzeczywistości. Swoje życie wiążę ze sztuką, która jest dla mnie sposobem na przekazanie uczuć i wrażeń.

Każdy musi odnaleźć coś w sobie, co potrafi, co lubi, co go interesuje, by odnaleźć swoje miejsce w życiu.

jablonka

Postawa, myśli i rady tak oczywiste, chociaż czasem jakby zapominane, a przydatne wszystkim, nie tylko osobom niepełnosprawnym i artystom.

Zapraszamy do zapoznania się z twórczością Pani Agnieszki, pięknymi, pełnymi pogodnych barw obrazami, z których emanuje radość życia i otwartość na świat i ludzi. Nie lubię samotności, jestem osobą towarzyską. Przyjaźń jest dla mnie bardzo ważna w życiu. Stawiam ją na pierwszym miejscu. Z przyjaciółmi lżej pokonywać codzienne trudności i po prostu łatwiej się żyje – to też jej słowa.

Na wystawie prezentowanych jest 40 prac – głównie kwiaty i pejzaże. Artystka zgodziła się na sprzedaż wystawionych obrazów. Każdy więc może za niewygórowaną cenę zabrać do domu okruch radości, zaklęty na płótnie talentem Agnieszki Sapińskiej.

kwiaty_w_koszu wiejska_strzecha

Zapraszamy również na stronę internetową autorki prac: www.asapinska.republika.pl