W dniu dzisiejszym, tj. 2 listopada, do naszego Muzeum przybyła młodzież ze Szkoły Podstawowej im. św. Jadwigi Królowej Polski w Witoni (pow. łęczycki).

Odwiedziła nas grupa sześcio- i siedmioklasistów z opiekunami. Goście wraz z przewodnikiem zwiedzili zarówno ekspozycję stałą, jak i wystawę czasową "Sztuka wojny. Tajemnice zaklęte w orężu". Wzięli również udział w warsztatach pisania gęsim piórem.

Na wstępie do zajęć pracownik Muzeum przypomniał genezę i dawne rodzaje pisma. Ukazał on incipit (początek) późnośredniowiecznej książki drukowanej i rękopisu ze zbiorów muzealnych. Osoby, które wykonały pięć najstaranniejszych prac, wyróżniono drobnymi nagrodami.

Serdecznie dziękujemy Uczniom ze Szkoły Podstawowej w Witoni wraz z Opiekunami za udział w zajęciach.