Muzeum im. Jerzego Dunin-Borkowskiego w Krośniewicach zaprasza od dnia 23 czerwca  2021 r. do zwiedzania wystawy p.t. "Napoleon i jego czasy. W 200. rocznicę śmierci Cesarza Francuzów."

Dnia 5 maja b.r. minęło 200 lat od śmierci Napoleona Bonapartego na Wyspie św. Heleny. Na ekspozycji znajdą się obrazy, rzeźby, grafiki, wytwory rzemiosła artystycznego oraz inne pamiątki. Przedstawiają one zarówno osobę wybitnego wodza i stratega, stoczone przez niego bitwy, a także walczących pod jego dowództwem oficerów. Nie zabraknie obiektów dotyczących Polaków zmagających się u boku Francuzów o niepodległość własnego kraju, zwłaszcza naczelnego wodza wojsk polskich i marszałka Francji księcia Józefa Poniatowskiego. Osobne grupy eksponatów stanowić będą monety wybijane w utworzonym przez Napoleona Księstwie Warszawskim. Prezentowane na wystawie eksponaty pochodzą ze zbiorów Muzeum Regionalnego w Kutnie (kolekcja dr. Andrzeja Nieuważnego) oraz zbiorów własnych naszego muzeum.

Wernisaż będzie miał miejsce 22 czerwca o godzinie 11:00.

Wystawa  będzie czynna do końca września b.r., w dniach: wtorek - piątek w godzinach 9:00 - 16:00, a w soboty i niedziele od 10:00 do 16:00.

Serdecznie zapraszamy!

Plakat napoleon