Mamy przyjemność zaproponować Państwu obejrzenie prezentacji, zrealizowanej specjalnie dla naszego Muzeum w związku z wystawą "Jan Paweł II - Papież Polak". Zawiera on świadectwo o wspaniałej osobowości Ojca Świętego. Wypowiada je Joanna Jurkiewicz, która w 1979 r. uczestniczyła w rekolekcjach Ruchu Światło-Życie w Rzymie i Castel Gandolfo.Pierwotnie w naszych planach było wystąpienie Pani Joanny na uroczystym wernisażu wystawy w dniu 28 października b.r. Zamierzenie to uniemożliwiła jednak rozszerzająca się pandemia koronawirusa.

W nagraniu możemy usłyszeć wspomnienia z rekolekcji oazowych z udziałem Jana Pawła II. Spotkanie z tak niezwykłym Człowiekiem wywarło wpływ na całe dalsze życie Autorki tego świadectwa. Właśnie dlatego postanowiła dzielić się tymi przeżyciami z innymi.

Prezentacja jest częścią projektu z otrzymanego dofinansowania Łódzkiego Domu Kultury w ramach Współorganizacji Projektów Kulturalnych na terenie Województwa Łódzkiego związanych z obchodami Roku Świętego Jana Pawła II. Partnerami projektu są: Parafia Wniebowzięcia NMP w Krośniewicach, Gminne Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Krośniewicach oraz Muzeum Regionalne w Kutnie.

KOLOR stopka 2

Muzeum Krosniewice logo1logotyp GCKSiRLOGO MRK 2