W dniach 10 i 11 grudnia 2019 r. w Muzeum im. J. Dunin-Borkowskiego odbyły się warsztaty muzealne p.t. Zwyczaje bożonarodzeniowe i noworoczne. Wzięło w nich udział około 40 dzieci w wieku 5 i 6 lat z Miejskiego Przedszkola w Krośniewicach. Spotkanie rozpoczęło się od rozmowy z przedszkolakami o różnych zwyczajach świątecznych. Następnie dzieci wykonywały pod opieką pracowników Muzeum oraz swoich opiekunów z przedszkola ozdoby bożonarodzeniowe - między innymi papierowe choinki oraz zdobione szyszki. Na zakończenie warsztatów ich uczestnicy z radością zaśpiewali dwie kolędy.

Po zajęciach zarówno dzieci, jak i dorośli nie kryli swojego zadowolenia z powodu efektów wspomnianych prac plastycznych.IMG 9558 KopiaIMG 9614 Kopia          IMG 9611 Kopia