W czwartek , 15 listopada  2017 roku Muzeum Jerzego Dunin Borkowskiego gościło uczniów Zespołu Szkół nr 1 w Krośniewicach . Uczniowie klasy II o profilu humanistycznym , pod opieką p. Renaty Bulewicz-Garstki wzięli udział w lekcji muzealnej pt: „Czy w portfelu zawsze były złotówki?” - czyli słów kilka o numizmatyce

Podczas zajęć mieli okazję zapoznać się z zarysem historycznym pieniądza oraz poznać historią pieniądza w Polsce. Wykład z prezentacją multimedialną był poparty przykładami monet polskich pochodzących ze zbiorów krośniewickiego muzeum.  Uczniowie mieli także możliwość wykorzystać zdobytą wiedzą w praktyce, rozwiązując zadania w Sali Numizmatycznej, przygotowane dla nich przez pracowników muzeum.

pie1 pie2