Od 16 listopada do 21 grudnia w Muzeum im. Jerzego Dunin - Borkowskiego odbywały się warsztaty z okazji świąt Bożego Narodzenia. W trakcie warsztatów przygotowywane były ręcznie robione stroiki świąteczne, papierowe aniołki, kartki świąteczne wykonane metodą quellingu i papierowe witraże. W trakcie trwania warsztatów odwiedzana była także wystawa czasowa poświęcona kolekcjonerskim pasjom żołnierzy 2 Korpusu. Od 22 listopada muzeum było regularnie odwiedzane przez dzieci z przedszkoli i szkół podstawowych, a także młodzież z gimnazjum i liceum. Ostatni tydzień listopada był tygodniem wystawy czasowej. Zebrała ona najwięcej uwagi wśród szkół podstawowych i przedszkoli. Pojawiło się także kilka klas ze szkół pod patronatem generała Władysława Andersa. Od 5 grudnia ruszyły warsztaty świąteczne. Dzieci oraz młodzież lokalna zajęła cały pierwszy tydzień warsztatowy grudnia. W ramach warsztatów wykonywali oni papierowe witraże lub bombki choinkowe, zależnie od upodobań. W ten sposób zabawa artystyczna w murach naszego muzeum potrwała około dwóch godzin. Grupy, które szybciej się wyrobiły z pracą miały okazje pozwiedzać muzeum. Przybyło także jeszcze kilka klas zainteresowanych wystawą czasową. Nie zabrakło także tradycyjnych gości z Łodzi, którzy jak zwykle odwiedzili nas na czterogodzinną zabawę artystyczno-plastyczną połączoną ze zwiedzaniem muzeum, wizytą Świętego Mikołaja i małym ogniskiem. W sumie w ciągu tych trzydziestu siedmiu dni muzeum odwiedziło około 420 osób z czego jedna trzecia uczestniczyła w warsztatach z okazji Bożego Narodzenia. Wszystkim uczestnikom warsztatów oraz zwiedzających wystawę czasową chcielibyśmy z całego serca podziękować oraz życzyć Wesołych Świąt Bożego Narodzenia.

1B16 2B16 3B16 4B16 5B16 6b16 7B16 8B16 9B16 10B16