Dlatego teraz pragniemy się pochwalić osiągnięciami naszych małych gości, uczestników naszych Wakacyjnych Warsztatów, które odbyły się w dniach 26-29 lipca. 26 Lipca poświęcony był warsztatom ceramicznym. Nasi mali rzemieślincy zajeli się tworzeniem rozmaitych dzieł z gliny zaczynając od zwykłych przedmiotów użytku domowego, a na dziełach sztuki kończąc. Zajęcia odbyły się na świeżym powietrzu na podwórzu muzeum. Każdy z członków warsztatów otrzymał swoją solidną porcję gliny, a jego zadaniem było utworzenie z niej wspaniałych dzieł sztuki lub przedmiotów użytku domowego. Najpopularniejszym motywem zajęć były zwierzęta, talerze oraz garnki. Kilka osób odwarzyło się na stworzenie unikatowej pieczątki, medalionu czy pamiątki z wakacji. Na zajęciach zgromadziło się około 20 osób.

27 Lipca to zajęcia z Armwrestlingu przeprowadzone przez Łukasza Jóźwiaka. Na zajęcia przybyło 14 osób. Na początku pan Łukasz wytłumaczył przybyłym czym jest i na czym polega Armwrestling. Następnie przeprowadził rozgrzewkę i nauczył zebranych podstatowym techink, po których odbyły się małe ćwiczenia. Na zakończenie dnia zorganizowano oddzielnie turniej dla chłopców i dziewczynek. Ostatnią walką dnia była potyczka dwóch zwycięzców turnieju czyli jeden chłopiec i jedna dziewczynka. Zwycięzcą ostatecznym turnieju została mała przestraszona, drobna Ania pokonując większego od siebie kolegę. Naszemu małemu czempionowi gratulujemy!

28 Lipca zajęcia z rysowania komiksu. Zajęcia z rysowania komiksu rozpoczęły się od prostych wyjaśnień czym jest komiks i jak należy taki komiks wykonać. Po dwóch godzinach intensywnej pracy, wszystkie wykonane komiksy zostały odczytane na głos przez Dyrektora placówki. Odczytowi towarzyszyły gromkie oklaski oraz wesoły śmiech. W zajęciach z komiksu udział wzieło 18 osób.

29 Lipca ostatni dzień warsztatów uświetniły zajęcia z eko-kolażu. Zebrani uczestnicy mieli za zadanie sporządzić kolaż, który opisuje ich wakacyjną przygodę. Do wykorzystania poza podstawowymi materiałami do rysunku i malarstwa, mieli także (a może przedewszystkim) rozmaite śmieci, którymi mogli oni przyzdobić swoją pracę. Prac wykonano wiele, a ich tematyka rozciągała się od wypraw nad morze, przez wyjazdy poza miasto i wycieczki w góry. Ostatniego dnia odwiedziło nas także około 20 osób.

Na zakończenie naszej relacji chcielibyśmy przypomnieć, że trwają zapisy na drugą, turę wakacyjnych warsztatów. Odbywać się będą w ostatnie dni Sierpnia 23-26, a ich program zakłada: stworzenie robota z odpadów, praca na małym krośnie, strzelanie z łuku i zajęcia z drukarstwa.

Dodatkowo zapraszamy do zwiedzania wystawy czasowej poświęconej modzie XVIII/XIX wiecznej Polski "Damą Być".

1b_203_114_16777215_00_images_wakacyjnewarsztaty2016_2.jpg345678910131211