b_500_362_16777215_00_images_baner_60.jpg

„Pierwszy weekend jesieni – weekendem seniora z kulturą” – pod takim hasłem odbywa się kolejna edycja akcji „60+ Kultura” organizowanej przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Kampania została skierowana do osób powyżej sześćdziesiątego roku życia, a jej celem jest zachęcenie seniorów do aktywnego uczestniczenia w życiu kulturalnym. W tym roku w wydarzeniu bierze udział około 300 placówek w całej Polsce. Do akcji dołączyło także Muzeum im. Jerzego Dunin-Borkowskiego w Krośniewicach. Już w najbliższy weekend, 26 i 27 września, Muzeum zaprasza seniorów do bezpłatnego zwiedzania zarówno ekspozycji stałej, jak i wystawy czasowej „Świat miedzi. Od warsztatu po wyroby” z kolekcji Bernarda Nowakowskiego. Do rąk zwiedzających oddajemy także nieodpłatnie ośmiostronicowy folder prezentujący rzemiosło artystyczne z kolekcji Jerzego Dunin-Borkowskiego. Aby skorzystać z bezpłatnego wstępu, należy przedstawić dokument potwierdzający wiek (dowód osobisty, prawo jazdy, paszport). Grupy zorganizowane prosimy o rezerwację telefoniczną (24 2523347). W ten weekend Muzeum czynne jest w godzinach 10.00-17.00 (Pl. Wolności 1, Krośniewice).