b_200_280_16777215_00_images_PlakatBajka.jpgKtóż z nas, dorosłych, nie pamięta klimatu bajek z rzutnika? Wystarczy przypomnieć sobie półmrok pomieszczeń, dźwięk przeskakujących klatek adaptera, cichy głos lektora - by upewnić się, że ich czar, pomimo upływu lat, wciąż nie przygasł. Dzięki Muzeum im. Jerzego Dunin-Borkowskiego w Krośniewicach znów na nowo możemy wrócić do zaczarowanego świata statycznych obrazów i pozbawionych agresji mądrych treści.
   Już w najbliższą niedzielę o godz. 10.30 odbędzie się pierwsze spotkanie z cyklu "Bajkowe Poranki w Muzeum". Spotkanie ma charakter otwarty, dlatego zapraszamy na nie wszystkich miłośników bajek z rzutnika, bez względu na wiek. W związku z tym, że za kilka dni rusza w Muzeum nowa wystawa czasowa o szkolnictwie, niedzielny seans także związany będzie z tematyką szkolną. Zapraszamy na projekcję bajek: "Szkolne przygody Pimpusia Sadełko"; "Plastusiowy pamiętnik" i "Leśna szkoła". Projekcji będą towarzyszyć warsztaty plastyczne związane z tematyką filmów. Każdy z uczestników będzie miał możliwość wykonania własnej zakładki do książki. Udział w spotkaniu możne wziąć cała rodzina, szczególnie gorąco zachęcamy zatem do uczestnictwa rodziców i dziadków. Dorosłym umożliwiamy nostalgiczny powrót do dziecięcych lat, a najmłodszych zapraszamy do pobudzającego wyobraźnię świata baśni. Wszystko w myśl zasady, że "bajka jest dobra na wszystko".
   Zajęcia odbędą się w niedzielę o godz 10.30. Przewidywany czas spotkania - ok 1h. Wstęp  na projekcję i zajęcia jest bezpłatny, jednak z uwagi na konieczność przygotowania niezbędnych materiałów plastycznych prosimy o wcześniejsze zgłaszanie swojej obecności. Zgłoszeń można dokonać osobiście w kasie Muzeum (Pl. Wolności 1, Krośniewice), telefonicznie pod numerem: 24/2523347 lub mailowo na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

W ramach cyklu odbędą się cztery niedzielne spotkania ( 22 lutego, 22 marca, 26 kwietnia i 24 maja), dlatego Muzeum przygotowało niespodziankę dla najwierniejszych uczestników. Na pierwszych zajęciach będzie można pobrać specjalny karnet. Uczestnictwo we wszystkich czterech spotkaniach upoważniać będzie do bezpłatnego wejścia dla dwóch osób na imprezy organizowane przez Muzeum w 2015 roku oraz da możliwość 15% zniżki na organizację urodzin w Muzeum. Serdecznie zapraszamy do udziału w "Bajkowym
Poranku". Do zobaczenia w naszym muzealnym kinie już w najbliższą niedzielę!