Muzeum im. Jerzego Dunin-Borkowskiego w Krośniewicach zaprasza dzieci i młodzież szkolną powiatu kutnowskiego do wzięcia udziału w zajęciach w okresie ferii zimowych. W dniach 9-12 lutego placówka przygotowała dla Was mnóstwo atrakcji i twórczych warsztatów.

9. 02 - Karnawał jeszcze trwa…- warsztaty robienia masek karnawałowych

10. 02 - Papierowe LOVE – walentynkowe kartki metodą quillingową.

11. 02 - Eko-zoo – ekologiczne warsztaty plastyczne

12. 02 - Dzień z baśnią – projekcja bajek połączona z warsztatami origami.

9 lutego. Karnawał nadal trwa, zatem zapraszamy na zajęcia, w trakcie których własnoręcznie przygotujemy kolorowe maski karnawałowe. Królik? Kotek? Motyl? – na balu, dzięki masce, możesz zostać kim tylko chcesz… W ruch pójdą kolorowe bibuły, cekiny i piórka. Będzie tajemniczo, kolorowo i magicznie.

10.02. Walentynki tuż tuż… Jednym z najpiękniejszych sposobów na wyznanie miłości jest własnoręcznie przygotowana kartka walentynkowa. Tym razem wykorzystamy wąskie paseczki papieru i dzięki metodzie quilingowej nasze kartki staną się wyjątkowe i niepowtarzalne. Będą papierowe kwiaty, serduszka i…. dużo zabawy.

11.02. Zapraszamy na twórczy recykling, w ramach którego wykorzystamy tekturowe rolki i stworzymy z nich ekologiczne zoo. Wspólnymi siłami wykonamy papierowe słonie, żaby, koty, tygrysy i wiele innych zwierzaków-cudaków.

12.02. Tym razem zapraszamy na domowe kino i spotkanie z bohaterami różnych bajek. Projekcji towarzyszyć będą warsztaty plastyczne, wykorzystujące technikę płaskiego orgiami. Wszystko w myśl zasady, że „bajka jest dobra na wszystko” ;)

Warsztaty odbywają się w wyznaczonych dniach, w godz. 11.00 – 13.00. Wstęp na zajęcia jest bezpłatny. Muzeum gwarantuje materiały plastyczne, jednak z uwagi na konieczność ich przygotowania prosimy o wcześniejsze zapisy dzieci. Zapisów można dokonać osobiście w kasie Muzeum (Pl. Wolności 1, Krośniewice), telefonicznie pod numerem: 24/2523347 lub mailowo na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zapraszamy serdecznie!b_299_413_16777215_00_images_Ferie_2015.jpg