noc muzeow 20131Podobnie jak w poprzednich latach, również w tym roku nasze muzeum odwiedziło wielu krośniewiczan oraz gości spoza miejscowości. Tegoroczna impreza nawiązywała do rocznicy odsieczy wiedeńskiej króla Jana III Sobieskiego. Na gości czekał zbudowany specjalnie na tę okazję namiot, w którym królowały bajki z 1001 nocy. Na piętrze zajazdu młodzież przygotowała pokaz taneczny. Było też coś dla ciała – aromatyczna kawa oraz chlebki pita pieczone na rozgrzanych kamieniach. Goście mogli również spróbować swych sił w pisaniu listu gęsim piórem – list można było następnie zalakować za pomocą własnoręcznie wykonanej pieczęci – oraz w strzelaniu z łuku i kuszy.

noc muzeow 20132 noc muzeow 20133 noc muzeow 20134 noc muzeow 20135

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy odwiedzili krośniewickie muzeum w tę wyjątkową noc. Zapraszamy ponownie za rok. Szczególne podziękowania kierujemy na ręce Pani Julity Szczepankiewicz oraz młodzieży z krośniewickiego gimnazjum, którzy jak zwykle chętnie zaangażowali się w organizację imprezy.

noc muzeow 20136 noc muzeow 20137 noc muzeow 20138 noc muzeow 20139