W środę 25 kwietnia 2018 roku, w salach Muzeum im. Jerzego Dunin-Borkowskiego w Krośniewicach odbył się wernisaż wystawy czasowej pt.: "Sztuka w służbie Niepodległej...Akcenty patriotyczne w twórczości artystów regionalnych" zorganizowanej z okazji obchodów 100. rocznicy Odzyskania Niepodległości. Przybyłych gości m.in: artystów rzeźbiarzy, przedstawicieli Muzeum Regionalnego w Kutnie, dyrektorów szkół, instytucji kultury, młodzież ze Szkoły Podstawowej nr 1 i Zespołu Szkół nr 1 w Krośniewicach wraz z opiekunami oraz sympatyków Muzeum przywitała dyrektor - p. Ksenia Stasiak. Komisarz wystawy przedstawił wszystkich artystów, których prace pojawiły sie na ekspozycji. Z twórców kutnowskich to: Henryk Abramczyk,Tadeusz Kacalak, Józef Marciniak, Barbara Marciniak, Romuald Olesiński, Małgorzata Skibińska, Dorota Stanicka, Józef Stańczyk, Zbigniew Suchiński, Sławomir Suchodolski, Zbigniew Szczepański, Jan Szymański, Jan Wasiak - metaloplatyka, Andrzej Wojtczak, Magdalena Wojtczak, Marek Wojtysiak i Jan Żandarowski (Gostynin). Z rejonów Łęczycy i Sieradza: Filomena Robakowska, Jadwiga Matusiak, Józef Florczak, Marian Jóźwiak, Zygmunt Gumiński - metaloplastyka, Boleslaw Drej, Józef Juszczak, Bolesław Cieślik. Prace udostępnione zostały ze zbiorów Muzeum Regionalnego w Kutnie, Muzeum w Łęczycy oraz z kolecji prywatnych.
W imieniu grupy artystów głos zabrał p. Józef Stańczyk, który opowiedział krótko o zastosowanych technikach rzeźbienia a także opowiedział kilka ciekawostek dotyczących swoich rzeźb wystawionych w Muzeum. Po zwiedzeniu wystawy wszyscy udali sie na "poczęstunek ludowy" przygotowany przez Piekarnię Krośniewice Jeziorscy Sp. J.
Muzeum dziękuje wszystkim za udział, za udostępnienie prac i przygotowaną oprawę wernisażu.

25.04.18 wystawa5   25.04.18 wystawa6